Expedice objednávek na živé organismy přesunuta na 20. týdenUpozorňujeme zákazníky, že vzhledem ke státním svátkům v květnu a ke skutečnosti, že vyřizování objednávek na živé organismy trvá 7 dní, bude prodej BIOAGENS zahájen od poloviny května. NEPLATÍ PRO HLÍSTICE A OSTATNÍ SORTIMENT. V případě nejasností nás kontaktujte.

mšice Lambersova (Aphis lambersi)

mšice Lambersova
Aphis lambersi

třída: hmyz (Insectařád: polokřídlí (Hemipteračeleď: mšicovití (Aphididae)

vědecká synonyma: Aphis dauci, Doralina lambersi, Toxoptera lambersi

Hostitelské spektrum
Monocyklická. Výskyt prokázán na 3 druzích rostlin. V našich podmínkách jen mrkev obecná a bedrník obecný. Velmi podobné, ale odlišné druhy na jitroceli a smetánce.
Popis druhu
Velikost 1,3 až 2,2 mm, tmavě zelená nebo hnědá barva těla, krátká tykadla, krátké pigmentované sifunkuli, krátký chvostek a bradavky na zadečku.
Možnost záměny druhu
U mrkve (Daucus spp.) je možnost záměny s polyfágními mšicemi Aphis fabaeCavariella aegopodiiDysaphis crataegiMyzus ornatusMyzus persicae aj.
Příznaky poškození
Škodí sáním na spodní části stonků, na listových pochvách a na horní části kořene či v kořenovém krčku. Snížení vitality a následné napadání sekundárními škůdci.
Životní cyklus
Přezimují ve stadiu vajíček. Od jarního období sají nymfy a později dospělci na mladých listech. Celý generační cyklus mohou prodělat na jediném hostiteli.
Hospodářský význam
Snížení výnosů, při silném napadení působí až destrukci mrkví.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Filtrovat výsledky

Služby zákazníkům

PORADNA: +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 

 

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava