Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Rádi bychom upozornili na probíhající žír housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - který aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

molice skleníková (Trialeurodes vaporariorum)

molice skleníková
Trialeurodes vaporariorum

třída: hmyz (Insectařád: polokřídlí (Hemiptera)čeleď: molicovití (Aleyrodidae)

vědecká synonyma: Aleurodes nicotianae, Aleurodes papillifer, Aleurodes vaporariorum, Aleyrodes sonchi, Asterochiton lecanoides, Trialeurodes mossopi, Trialeurodes natalensis, Trialeurodes sesbaniae

Hostitelské spektrum
Polyfágní druh.
Příznaky poškození
Při silném napadení listy žloutnou, rostliny zpomalují růst. Na spodní straně listů bílí dospělci, nymfy i puparia. Listy znečištěny medovicí, na které rostou černě.
Životní cyklus
Teplomilný druh, ve venkovních prostorách nedokáže přezimovat. Na jaře migruje ze skleníků do polních kultur nebo se šíří předpěstovanou sadbou. V závislosti na teplotě má několik generací. Nejvyšší škodlivost bývá na podzim, kdy dosahuje nejvyšší početnosti. 
Hospodářský význam
Významný škůdce ve sklenících a fóliovnících. V teplých a suchých letech může dojít k lokálnímu přemnožení i v polních podmínkách. Častý výskyt rezistentních populací k insekticidům.
Provádění ochranných opatření
Ochranu zaměřit na dospělce před vykladením vajíček.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Filtrovat výsledky

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava