Příjem objednávek na živé organismy až na 28. týdenUpozorňujeme zákazníky, že vzhledem ke státním svátkům ve 27. týdnu a ke skutečnosti, že se dnem volna zkrátí doba na dodání a prodlouží se víkend a vyřizování objednávek na živé organismy trvá 7 dní, přijímáme objednávky na BIOAGENS až na 28. týden.

molice skleníková (Trialeurodes vaporariorum)

molice skleníková
Trialeurodes vaporariorum

třída: hmyz (Insectařád: polokřídlí (Hemiptera)čeleď: molicovití (Aleyrodidae)

vědecká synonyma: Aleurodes nicotianae, Aleurodes papillifer, Aleurodes vaporariorum, Aleyrodes sonchi, Asterochiton lecanoides, Trialeurodes mossopi, Trialeurodes natalensis, Trialeurodes sesbaniae

Hostitelské spektrum
Polyfágní druh.
Příznaky poškození
Při silném napadení listy žloutnou, rostliny zpomalují růst. Na spodní straně listů bílí dospělci, nymfy i puparia. Listy znečištěny medovicí, na které rostou černě.
Životní cyklus
Teplomilný druh, ve venkovních prostorách nedokáže přezimovat. Na jaře migruje ze skleníků do polních kultur nebo se šíří předpěstovanou sadbou. V závislosti na teplotě má několik generací. Nejvyšší škodlivost bývá na podzim, kdy dosahuje nejvyšší početnosti. 
Hospodářský význam
Významný škůdce ve sklenících a fóliovnících. V teplých a suchých letech může dojít k lokálnímu přemnožení i v polních podmínkách. Častý výskyt rezistentních populací k insekticidům.
Provádění ochranných opatření
Ochranu zaměřit na dospělce před vykladením vajíček.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Filtrovat výsledky

Služby zákazníkům

Telefon: +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava