ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Prejísť do SK verzie »

Vážení zákazníci

na základě vládního doporučení jsou kvůli situaci s šířením COVID-19, omezené platby v hotovosti (na dobírku). Proto jsme od 16. března pozastavili možnosti dobírky / platby v hotovosti při převzetí zboží. V této chvíli si tuto variantu platby nemohou zákazníci při objednání zboží zvolit u žádného z našich obchodů, a je povolena pouze bezhotovostní platba předem. K tomuto kroku jsme přistoupili z hygienického hlediska a došlo tak k eliminaci potenciálně rizikových hotovostních plateb, s cílem snížit případné riziko přenosu nákazy při kontaktu mezi doručovateli a příjemci. Náš přepravce Česká pošta s. p. doručuje standarně, omezení se týká pouze platby v hotovosti (na dobírku). V případě požadavku na osobní vyzvednutí / převzetí zboží ve Zlíně, je toto zrušeno do odvolání.

Děkujeme za pochopení.

mandloň (Prunus)

1-16 z 16
mandloň
Prunus

čeleď: růžovité (Rosaceae)

vědecká synonyma: Amygdalus

Popis
Opadavé keře nebo stromy. Listy střídavé, jednoduché, někdy laločnaté, v pupenech složené, palisty záhy opadavé. Pupeny na větvičkách často seriálně po dvou až po třech, prostřední listový, postranní květní. Květy velké, pětičetné, bílé až červené, skoro přisedlé. Plodem je zasychavá, chlupatá peckovice, pecka z boku smáčklá, snadno oddělitelná od oplodí, síťovitá až pórovitá. 
Existuje 36 druhů.

mandloň nízká 
Keř 0,5–1,5 m vysoký, hustě větvený, s větvemi vystoupavými, s podzemními výběžky, vytvářející rozsáhlé houštiny. Listy úzce eliptické až obkopinaté, 3–7 x 0,5–2,0 cm, na bázi klínovité, na vrcholu zašpičatělé, na okraji hustě až řídce pilovité. Řapík 0,2–0,6 cm dlouhý, palisty čárkovité, 0,6 –1,0 x 0,1–0,2 cm. Pupeny drobné, vejcovité až vejcovitě kuželovité, hnědé až červenohnědé. Letorosty zelenavé až hnědé, lysé, starší větvičky stříbřité, s brachyblasty, netrnité. Květy růžově červené, 1,5–3,0 cm v Ø, po 1–3. Kvete IV–V, před nebo s rašením listů. Peckovice vejcovitě kulovité, 1,5–2,0 cm v Ø, hustě dlouze chlupaté. Pecka ± kulovitá, nepravidelně rýhovaná, semeno hořké.  
Oblast rozšíření: Jižní Evropa, západní Asie až východní Sibiř.

SpinTor 1 l balení

Přírodní insekticidní přípravek
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
5 880,00 Kč s DPH

VitiSan 25 kg

Kontaktní fungicid
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
3 550,00 Kč s DPH

VitiSan 1 kg

Kontaktní fungicid
SKLADEM U DODAVATELE - dodání 2-7 pracovních dní
310,00 Kč s DPH

Serenade ASO 5 l

Fungicid, biopreparát proti plísňovým chorobám
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
2 555,00 Kč s DPH