Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech dosahuje II. fáze


Rádi bychom upozornili na silnou druhou generaci zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - která aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

líska obecná (Corylus avellana)

líska obecná
Corylus avellana

čeleď: břízovité (Betulaceae)

vědecká synonyma: Corylus glandulosa, C. imeretica, C. pontica

Popis
Opadavý keř, jež dorůstá do výšky až 8 m a dožívá se 60–80 let. Mladé větve jsou žláznatě chlupaté, starší lysé. Listová čepel je okrouhle obvejčitá až obvejčitá, většinou nesouměrná, až 12 cm dlouhá a 10 cm široká a po okraji hrubě dvojitě pilovitá až mělce laločnatá, špičatá. Svrchní strana je řídce chlupatá, zatímco spodní je zejména na žilkách pýřitá. Samčí květy jsou uspořádány v až 10 cm dlouhých, úzce válcovitých jehnědách. Samičí květenství vyrůstají jednotlivě, jsou přisedlá, v pupenovitém obalu s niťovitými, fialovo červenými bliznami. Plodem jsou široce vejcovitě kulovité, tupě špičaté, až 2 cm dlouhé, skořicově hnědé oříšky, jež vyrůstají po 1–5. Obal oříšku je ± zdéli oříšku, zvonkovitý, otevřený a nepravidelně rozdřípený. Líska kvete od února do dubna.
Nároky na stanoviště
Líska patří mezi nenáročné dřeviny. Vyhovují jí světlé polohy s kyprou, hlinitou půdou, ale snáší i střední zástin, vysýchavé půdy a oblasti s nízkými srážkami. Lísky strádají na rašelině a zabahněných půdách.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

PORADNA: +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 

 

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava