Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Upozorňujeme na výskyt podzimních housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech. Doporučujeme podzimní ošetření, omezí se tím jarní napadení. Housenky z podzimní generace se chystají k přezimování. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata. 

hořčice sareptská - brukev sítinovitá (Brassica juncea)

hořčice sareptská (brukev sítinovitá)
Brassica juncea

říše: Plantae třída: Rosopsida řád: Brassicalesčeleď: brukvovité (Brassicaceae)

další názvy: brukev sítinovitá

vědecká synonyma: Sinapis juncea, S. integrifolia, Raphanus junceus

Popis
Jednoletá rostlina s větvenou a od báze dřevnatějící lodyhou, jež dorůstá výšky 40–150(–250) cm. Lodyha je v dolní části chlupatá, zatímco v horní olysalá. Trávově zelené listy se v závislosti na postavení na lodyze liší tvarem i velikostí. Spodní jsou velké a lyrovitě peřenosečné, zatímco horní jsou podlouhle obvejčité až klínovitě kopinaté. Sírově žluté květy jsou uspořádány v hroznovitá květenství. Plodem je 23–55 mm dlouhá šešule s výraznou síťovitou žilnatinou na chlopních a s 8–20 semeny. Kulovitá, silně palčivá semena jsou v závislosti na kultivaru žlutá (orientální typ) nebo tmavohnědá až černohnědá (hnědý typ). Brukev sítinovitá kvete od května do října. Původní v Indii a jz. Číně.
Nároky na stanoviště
Brukev sítinovitá se řadí mezi méně náročné rostliny dlouhého dne. Nemá zvláštní nároky na klima ani půdu, avšak nejlépe se jí daří na hlinitých půdách s dostatkem humusu. Snáší lehké mrazíky a sucho, ale v první polovině vegetační doby potřebuje více vláhy. Písčité, zamokřené, silně kyselé nebo zasolené půdy nejsou k pěstování vhodné.
Možnost záměny
Hořčice bílá (Sinapis alba), hořčice polní (S. arvensis), ředkev ohnice (Raphanus raphanistrum).
Častí škůdci
Dřepčíci (Phyllotreta spp.).
Zaplevelení
V porostech brukve se vyskytují hlavně jednoleté plevele. Problém s likvidací nastává zejména u svízele (Galium aparine) a výdrolu řepky.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava