DOVOLENÁ 25. 8. - 29. 8. 2019

Upozorňujeme, že v období od 25. 8. 2019 - 29. 8. 2019 máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat od 29. 8. 2019. Sortiment kategorie BIOAGENS budeme dodávat ve 36. týdnu.

Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Rádi bychom upozornili na probíhající žír housenek II. generace zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - který aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

hnědá rzivost ječmene (Puccinia hordei)

hnědá rzivost ječmene
Puccinia hordei

říše: houby (Fungitřída: Urediniomycetes čeleď: rzi (Pucciniaceae)

další názvy: rez ječná

vědecká synonyma: Puccinia simplex, Puccinia anomala

Hostitelské spektrum
Ječmen. Mezihostitelem jsou snědky.
Příznaky napadení
Po celou dobu vegetace se objevují na listech velmi malé (do 0,5 mm), odkryté žlutohnědé kupky letních výtrusů. Později na čepelích a pochvách podlouhlé černé kupky zimních výtrusů.
Životní cyklus
Patogen přezimuje ve formě mycelia v listech nebo urediospor na rostlinách výdrolu ječmene a na ozimém ječmeni. S příchodem teplot nad 15 °C se začínají tvořit nové kupky urediospor, které znovu infikují hostitelskou rostlinu. Význam aeciospor, které se vyvíjí na snědcích, není pro šíření rzi na ječmeni zcela prokázán.
Hospodářský význam
Vyskytuje se na celém území ČR. Při silném výskytu v pozdních fázích růstu po vymetání může způsobit snížení HTS.
Provádění ochranných opatření
Preventivní opatření
Pěstování rezistentních odrůd. Širší odrůdová skladba i na menších územích zpomaluje rozvoj epidemie. Včasné ničení rostlin z výdrolu.
Chemická ochrana rostlin
Fungicidní ošetření se provádí podle signalizace nebo při ohrožení, výjimečně již v průběhu sloupkování (od BBCH 30), obvykle od BBCH 51 (počátek metání) do BBCH 65 (kvetení). Možná kombinace s ochrannými zásahy proti listovým skvrnitostem a chorobám klasů.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Filtrovat výsledky

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava